Jedwabna Róża

Mydło sodowe otrzymane metoda na zimno.
Długo wyczekiwane i planowane mydełko, w które napchałam prawdziwego jedwabiu ile tylko się dało 🙂
Skład: zmydlone oleje – oliwa z oliwek, olej rycynowy, olej z pestek winogron (intensywny macerat na płatkach i pylnikach róży cukrowej), nierafinowane masło shea, masło nierafinowane kakaowe, olej kokosowy,  wosk pszczeli naturalny, kwas stearynowy; jedwab  tussah, jedwab owsiany, intensywny napar z płatków róży (rosa rugosa), olejek zapachowy różany, płatki róży, mika.
Wykorzystany olejek zapachowy spełnia dyrektywy Unii Europejskiej oraz normy International Fragrances Association (IFRA). Produkowane są w Wielkie Brytanii. Nie są testowane na zwierzętach.

Jedwab tussah, produkowany przez jedwabniki dębowe, naturalnie jest koloru miodowego i w takiej postaci trafił do mydła. Działa odżywczo na skórę, podbija pianę w mydle i wzmacnia jego gładkość – coś wspaniałego, kocham jedwab 🙂 A skoro tak, to dodałam jeszcze jedwabiu owsianego (pochodzi oczywiście z owsa). Jego głównym działaniem jest lekkie zmatowienie skóry i zebranie nadmiaru sebum.
Kwas stearynowy tylko groźnie brzmi, w rzeczywistości jest wspaniałym dodatkiem do mydła, mającym działanie nawilżające i ochronne 🙂

Mydełko oczywiście trzymamy na mydelniczce z odpływem i przed uzyciem wykonujemy test alergiczny na przedramieniu, ponieważ w życiu potrafi nas uczulić każda rzecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.