Propolisowa Pszczoła

Mydło sodowe powstałe w wyniku procesu na gorąco,aby zachować, jak najwięcej dobroci z użytych produktów.
Uwielbiam produkty pszczele w mydłach, stąd pomysł, żeby zrobić mydełko pszczołowe na bogato 🙂
Skład: zmydlone oleje – oliwa z oliwek, olej ryżowy, olej kokosowy, nierafinowane masło shea, olej rycynowy, olej babassu, wosk pszczeli, masło kakaowe nierafinowane; miód, liofilizowane mleczko pszczele (miody polskie), ekstrakt propolisowy, pyłek pszczeli, kosmetyczny olejek zapachowy (Scottish Blossom Honey).
Oprócz mleczka pszczelego wszystkie produkty pszczołowe pochodzą z naszej pasieki 🙂
Jeżeli chodzi o olejek zapachowy, to wybieram tylko te wysokiej jakości, które spełniają dyrektywy Unii Europejskiej oraz normy International Fragrances Association (IFRA). Wszystkie produkowane są w Wielkiej Brytanii. Nie są testowane na zwierzętach.

Kostka mydła ma naturalny, ciemnobrązowy kolor i jest dość miękka. W konsystencji jest przyjemnie żelowo-aksamitna, więc używanie jej sprawia przyjemność. pachnie miodem, propolisem oraz nutką kwiatów.
Mydełko nadaje się do skóry problematycznej, ze zmianami skórnymi, ale także i zwykłej, która potrzebuje dopieszczenia i solidnej dawki dobroczynnych składników 🙂 Miód ma działanie nawilżające, propolis przeciwzapalne oraz antybakteryjne, pyłek pszczeli do bomba witaminowa, mleczko pszczele nazywane jest eliksirem młodości.

Jak zwykle  przypominam, że mydła naturalne warto odkładać na mydelniczkę z odpływem wody, ewentualnie na jakąś gąbeczkę lub szczoteczkę. Należy również wykonać test alergiczny na przedramieniu, ponieważ wszystko w życiu potrafi nas uczulić, niestety nawet naturalne składniki (ja np. nie mogę używać aloesu) 🙁

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.