Oregano i cząber – historia prawdziwa 🙂
Sezon 2019 nie do końca rozpieszcza w kwestii pogody. Nie jest nam łatwo poradzić sobie z ciągłymi upałami, a co dopiero zwierzętom i roślinom. Staramy się zadbać o pszczoły, jak tylko możemy podczas takiej pogody, ule są ustawiane w cieniu, systematycznie uzupełniamy w poidle świeżą wodę, dbamy aby ule były dobrze izolowane. Prosimy aby wszyscy skupili się na swoich podopiecznych większych lub mniejszych 🙂

Ale, ale… Z dobrych wiadomości. to w tym roku mamy zaszczyt gościć z naszymi pszczołami na cudownej uprawie oregano, obok której już zaczyna piętrzyć się dorodny cząber (wszystko umieszczone daleeekooo od uczęszczanych dróg). O dziwo miód z tych ziół jest praktycznie niespotykany, co jest zaskakujące jeśli spojrzeć na miododajność tychże roślin. Wydajność miodowa oregano wynosi od 500 do nawet 900 kg/ha! Cząber radzi sobie troszkę gorzej, jednak nadal nie jest źle – 300 kg/ha 🙂 Oprócz tego na pobliskich polach rośnie bardzo dużo innych ziół, jak np. hyzop lekarski.
Szczerze mówiąc sami jesteśmy bardzo ciekawi, jaki smak będzie miał miód z takiego połączenia (bo właściwości zdrowotne na pewno bogate). Oczywiście nie tylko my, bo klienci już zapisują się w kolejkę po słoik miodku.
Zapraszamy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.